14 kwietnia – Dzień Ludzi Bezdomnych, to nieformalne polskie święto obchodzone 14 kwietnia, którego istnienie zainicjował twórca stowarzyszenia Monar i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności Markot – Marek Kotański.
Osobom w kryzysie bezdomności pomagamy od 2004 – kiedy przejęliśmy prowadzenie noclegowni na ulicy Ceglanej. W 2010 roku podopieczni mogli wprowadzić się do nowych pomieszczeń budynku przy ulicy Gajdy 3. Od 2016 roku – prowadzimy schronisko – czyli wsparcie 24 h/dobę przez cały rok. Od 2018 roku prowadzimy także schronisko w Chełmży, przeznaczone dla osób schorowanych, starszych i z niepełnosprawnościami.
Od lat prowadzimy projekty i programy, które nie tylko mają utrzymać dobry stan budynków ale przede wszystkim pomagają osobom w kryzysie bezdomności na powrót do normalnego życia. To ciężkie zadanie – szczególnie dla naszych Podopiecznych.
Przed nami nowe wyzwanie – szykujemy duże modernizacje w schronisku w Chełmży, a także rozszerzamy wsparcie dla tamtejszych podopiecznych. Szczegóły niedługo!