Bursa Szkolna. Światowy Dzień Nerki.

W związku ze Światowym Dniem Nerki, który w tym roku przypadł na dzień 10.03. w naszej bursie gościliśmy wczoraj dr Lilianę Chodara - Kuc ze stacji Dializ w Brodnicy. Pani doktor w sposób ciekawy opowiedziała młodzieży i zaprezentowała funkcjonowanie nerek w organizmie ludzkim, podała jakie mogą być objawy tej choroby, co powinniśmy robić aby uniknąć tej choroby i co grozi nam jeśli nie będziemy się dostosowywać do zaleceń lekarza. Zachęcała również do robienia badań diagnostycznych. Młodzież ku zaskoczeniu zadawała pytania i wdawała się w dyskusję.