Żywność dla najuboższych

16 października 2012 roku młodzież z Bursy Szkolnej działającej przy Brodnickim Centrum Caritas pomagała w dostarczaniu paczek żywnościowych dla chorych i najuboższych mieszkańców Brodnicy. Jest to zapoczątkowanie stałej, comiesięcznej akcji.

Podopieczni Bursy Szkolnej odwiedzili 21 rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej i finansowej. Spotkania z ludźmi starszymi, schorowanymi i samotnymi wywarły na nich ogromne wrażenie. Świadczą o tym słowa wypowiedziane przez młodzież po zakończonej pracy:

- „Nie miałam pojęcia, że ludzie żyją w tak trudnych warunkach. Spotkania z nimi były dla mnie wzruszające i stanowiły dla mnie osobiście niezwykłe przeżycie.”- Sabina

- „Byłem szczęśliwy, widząc radość na twarzach obdarowanych ludzi. Niesienie pomocy potrzebującym może dawać ogromną satysfakcję.” - Paweł

Jesteśmy dumni, że młodzież mieszkająca w Bursie Szkolnej jest zawsze chętna i gotowa do niesienia pomocy najbardziej pokrzywdzonym i potrzebującym.