Caritas Polska zachęca do włączenia się w akcję „PACZKA DLA UKRAINY”. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne, Szkolne Koła Caritas dla rodzin na Ukrainie bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 35 produktów, która jest dostępna TUTAJ. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów i umieszczenie ich w kartonowym pudle. Obliczono, że produkty mieszczą się w pudle o wymiarach: szerokość 53 cm x głębokość 40 cm x wysokość 26 cm (dopuszczamy inne rozmiary, zbliżone do podanych). Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg.

Do paczki można także dołączyć LIST napisany po ukraińsku i podpisany przez osoby, które przygotowują paczkę. Wzór listu można znaleźć TUTAJ.

Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Prosimy o niezaklejanie zamknięcia. Gotowe kartony prosimy przekazać do siedziby Brodnickiego Centrum Caritas (ul. Gajdy 3) lub do koordynatorów Parafialnych Zespołów Caritas