Project Description

Nowa pracownianowe miejsca dla osób z niepełnosprawnościami i nowe możliwości wsparcia podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Brodnicy. Wszystko w nowym budynkuz nowymi salami i wyposażeniem. To co się nie zmienia to: przyjazna i rodzinna atmosfera, dowóz podopiecznych i codzienne wsparcie na wysokim poziomie.

Środowiskowy Dom Samopomocy rozpoczyna rekrutację do swojej kolejnej pracowni – Pracowni Twórczości Rozmaitej. To zupełnie nowy pomysł na aktywizację osób niepełnosprawnych. Podopieczni ŚDS będą mogli teraz: zaprojektować, wymyślić, wydrukować i wytworzyć to co im się zamarzy (w skali pokojowej). W planach pracowni są m.in. zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3d, grawerki laserowej, drukarki dużego formatu. Wszystko po to by działania w pracowni mogły nauczyć podopiecznych, jak najwięcej nowych i ciekawych rzeczy oraz rozwinąć ich umiejętności.

Dodatkowo wszyscy podopieczni ŚDS skorzystają ze wsparcia logopedy, wezmą udział w zajęciach psychodramy i animaloterapii. Kolejna nowością są elementy polityki wytchnieniowej – specjalne zajęcia, które nie tylko będą rozwijały samodzielność uczestników w codziennym funkcjonowaniu ale także pomogą im opiekunom. Po raz pierwszy, uczestnicy ŚDS będą mogli spędzić w nim całą dobę – zostać na noc, samodzielnie (choć przy opiece opiekunów) przygotować swoje posiłki, zaplanować czas wolny. Planujemy także popołudniowe zajęcia oraz całodniowe wyjazdy w trakcie weekendów. To będą bardzo ciekawe dwa lata.

Projekt potrwa do października 2021 roku. Weźmie w nim udział 50 osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie projektu pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Realizatorem projektu jest Brodnickie Centrum Caritas – jednostka prowadząca Środowiskowy Dom Samopomocy w Brodnicy.

Aby wziąć udział w projekcie należy spełnic warunki przystapienia oraz DOSTARCZYĆ DO ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY W BRODNICY WYPEŁNIONY I PODPISANY FORMULARZ REKRUTACYJNY (ul. Gajdy 3, 87-300 Brodnica) DO DNIA 27 LISTOPADA 2019 R.
Liczba miejsc w Środowiskowym Domu Samopomocy oraz przewidzianych w ramach projektu „Nowe miejsca, nowe szanse” formach wsparcia, jest ograniczona. REGULAMIN REKRUTACJI